Dobrokrok je zapsaný spolek, jehož hlavním posláním je pomáhat zvířatům a seniorům. Realizujeme projekty na podporu opuštěných zvířat a aktivní stáří seniorů.

Krok k Dobrokroku

Na začátku myšlenky založit vlastní organizaci stálo setkání s jednou bezejmennou kočkou. Tou vesnickou kočkou, která se motá kolem domu, někdy dostane zbytky od večeře. Milé zvíře, které nemá plnou péči a pravidelnou stravu, protože je to kočka a ta se o sebe postará. Smutný pohled na vyhublé zvíře, přeplněné kapacity útulků, které ho nemohou přijmout do péče, pokud není mimo přímé ohrožení života. Opakovaný pocit bezmoci, protože už nejednou jsme natrefili opuštěná koťata, morčata odložená u popelnice nebo králíka po vánočních svátcích vypuštěného mezi panelové domy. 

Bohužel nejsme superhrdinové, nemůžeme pomoci všem zvířatům na světě, ale nejsme úplně bezmocní. Tak se začala rodit myšlenka Dobrokroku.
 
Naše vzdělání a praxe v oblasti sociální práce a andragogiky se nezapře a proto jsme si vytyčili cíl pomáhat nejen zvířatům, ale i seniorům. Zvířata a senioři patří k sobě, proto pracujeme na systému dočasné péče o zvířata u seniorů a máme v plánu další aktivity, kde se propojují životy seniorů a zvířecích parťáků. Naší vizí je vytvořit prostor, který slouží seniorům i zvířatům.